Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne rozpoczęcie roku szkolnego miało mniej uroczysty charakter. Uczniowie i rodzice przybywali do szkoły w mniejszych grupkach. Na placu przed szkołą Dyrektor Szkoły Anna Milewska wprowadziła w zasady obowiązujące w szkole związane z pandemią COVID-19, powitała uczniów i rodziców, przedstawiła nowych nauczycieli, poinformowała iż z początkiem nowego roku szkolnego stanowisko zastępcy dyrektora sprawować będzie Pani Katarzyna Orzechowska. Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami i we własnym klasowym, gronie bardziej szczegółowo omówili sprawy organizacyjne związane z powrotem do szkoły, po wyjątkowo długim okresie nieobecności.

Informujemy, że nowy plan lekcji dostępny jest na dzienniku elektronicznym Librus, na stronie internetowej szkoły w zakładce Plan lekcji 1-8 dla wszystkich uczniów, zaś plan zajęć oddziału przedszkolnego dostępny jest w zakładce Zerówka.

Ze względu na obostrzenia sanitarne od dnia 2 września 2020 roku wejścia do szkoły zabezpieczone są wideodomofonami, uczniowie wpuszczani będą do szkoły przez wyznaczonego pracownika szkoły wyłącznie w maseczkach lub przyłbicach zasłaniających usta i nos (które obowiązkowo używamy w szkole w przestrzeniach wspólnych) po przeprowadzeniu kontrolnego pomiaru temperatury ciała. Z dniem 2 września ograniczony został wstęp do szkoły dla osób postronnych, prosimy aby opiekunowie tylko w ważnych sprawach wchodzili na teren szkoły, a do budynku poprzez wezwanie pracownika szkoły na wideodomofonie (koniecznie zachowując nakazy sanitarne). Apelujemy o załatwianie większości spraw drogą telefoniczną, mailową albo poprzez dziennik elektroniczny. Prosimy o odpowiedzialne zachowanie i pozostawienie dzieci w domach w sytuacjach wystąpienia objawów stanu chorobowego.

Publikujemy tutaj apel Zastępcy Burmistrza Miasta Redy związany z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.