Świetlica czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.40 do 17.00

Opieką świetlicową objęci są wszyscy uczniowie, których rodzice pracują oraz te dzieci, które oczekują  na zajęcia dodatkowe oraz koła zainteresowań. Od początku września 2018 roku zajęcia w świetlicy szkolnej prowadzą nauczyciele Katarzyna Borawska i Romualda Makowska, wg poniższego grafiku:

Nauczyciel poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
Katarzyna Borawska
11.50 – 17.00 6.40 – 11.50 11.50 – 17.00 6.40 – 11.50 11.50 – 17.00
Romualda Makowska 6.40 – 11.50 11.50 – 17.00 6.40 – 11.50 11.50 – 17.00 6.40 – 11.50

Przypomnienie zajęć z roku 2017/2018:

Zajęcia przeprowadzane są zgodnie z ustalonym harmonogramem:

• Poniedziałek – dzień filmowy, oglądamy fragmenty ciekawych filmów.
  • Wtorek – origami.
  • Środa –dzień muzyczny – śpiewanie, karaoke, taniec.
  • Czwartek – dzień gier planszowych, gramy w nasze ulubione gry.
  • Piątek – dzień różnorodności, realizujemy propozycje i pomysły dzieci, rodziców, nauczycieli.

Będziemy kontynuować słuchanie muzyki klasycznej. Będzie to się teraz nazywało „Przeboje mistrzów”. Będziemy pogłębiać wiadomości na temat kompozytorów, ale też spróbujemy zapamiętać najciekawsze kompozycje – tzw. przeboje.

W dalszym ciągu kontynuujemy konkurs „Jestem na PLUS”, który ma na celu podniesienie poziomu kultury dzieci oraz motywowanie ich do kulturalnego zachowywania się w świetlicy.

Codziennie głośno czytamy ciekawe książki.

W październiku przeprowadzimy otrzęsiny  –  uroczyste przyjęcie nowych wychowanków do grona świetliczaków. Wykonamy też samodzielnie drobne upominki dla pracowników naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Nauczymy się szycia ręcznego kilkoma ściegami i samodzielnie wykonamy przytulanki, zakładki do książki, breloczki do klucza do naszych nowych szafek.

Nauczyciele świetlicy realizują program pracy zgodnie z tematyką tygodniową dostosowując ją do aktualnych potrzeb oraz możliwości dzieci biorących udział w zajęciach. Podczas zajęć świetlicowych nauczyciele rozwijają zainteresowania uczniów, podkreślają wartość zgodnej współpracy, zachęcają do wytrwałości i konsekwencji w działaniu, motywują do podejmowania różnych, nawet początkowo trudnych zadań. Nauka nowych gier, zabaw, technik plastycznych wzmacnia poczucie własnej wartości u dzieci. Wspólne odrabianie zadań domowych, pomaga uczniom nadrobić zaległości szkolne. Wychowawcy świetlicy: propagują czytelnictwo, uczą poszanowania książek, zapoznają dzieci z zasadami dobrego wychowania i na co dzień egzekwują ich przestrzegania, kształtują wrażliwość na potrzeby innych, wdrażają zasady bezpieczeństwa obowiązujące w różnych sytuacjach życiowych.

Na początku roku szkolnego wykonaliśmy makietę szkoły z bloczków styropianowych, kartonu i plasteliny. Na zajęciach cyklicznych z origami wykonaliśmy zwierzątka z papieru tj. lisa i myszkę. Z papieru wykonaliśmy formę przestrzenną ośmiornicy z papieru którą można powiesić w dowolnym miejscu.
Za oknem przywitała nas jesień z tej okazji wysłuchaliśmy wierszy o tematyce jesiennej oraz wysłuchaliśmy utwór Vivaldiego ,,Cztery pory roku” który zainspirował nas do wykonania jesiennego drzewa, które zdobi nasze drzwi wejściowe. W kolejnych dniach udało nam się wykonać sowę z rolki po papierze toaletowym oraz jeże z masy solnej. Z wysuszonych i wyciętych liści zrobiliśmy mozaikę w formie jesiennej kartki.

Zobacz zdjęcia

Poniżej prezentujemy linki do wpisów, w których prezentowaliśmy inicjatywy i wydarzenia podejmowane w naszej świetlicy szkolnej: