Świetlica czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.40 do 17.00

Opieką świetlicową objęci są wszyscy uczniowie, których rodzice pracują oraz te dzieci, które oczekują  na zajęcia dodatkowe oraz koła zainteresowań. Od początku września 2019 roku zajęcia w świetlicy szkolnej prowadzą nauczyciele Romualda Makowska i Dorota Barbarewicz, wg poniższego grafiku:

Nauczyciel poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
Romualda Makowska
11.50 – 17.00 6.40 – 11.50 6.40 – 11.50 11.50 – 17.00 6.40 – 11.50
Dorota Barbarewicz 6.40 – 11.50 11.50 – 17.00 11.50 – 17.00 6.40 – 11.50 11.50 – 17.00

W czasie pobytu w świetlicy podopieczni biorą udział w zajęciach zorganizowanych, mogą też spędzić czas wolny według własnego uznania, zjeść posiłek czy odrobić lekcje z  pomocą nauczycieli świetlicy.

W świetlicy odbywały się zajęcia cykliczne:

– codzienne zajęcia umuzykalniające,

– codzienne zajęcia czytelnicze – głośne czytanie bajek i baśni,

– programowanie z Ozobotami w każdą środę – zajęcia prowadziła p. Katarzyna Toruńczak.

Podczas zajęć muzycznych uczniowie mogą korzystać z instrumentów, które znajdują się w świetlicy. Do dyspozycji jest mały keyboard, gitara oraz instrumenty perkusyjne. Wówczas śpiewamy, gramy i bawimy się muzyką na wszelakie sposoby. Znaną zabawą muzyczną jest zabawa w Dyrygenta.

Wychowankowie codziennie korzystali z sali gimnastycznej i zabaw na świeżym powietrzu na placu zabaw. W toku kształcenia kultury zachowania i dbania o czystość najbliższego otoczenia doskonalono umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach, wyrabiano nawyki okazywania innym życzliwości i szacunku, dbano o porządek w świetlicy. W trosce o jej estetyczny wygląd  – wykonywano dekoracje sezonowe. Wykonywane były także różnorodne prace plastyczne.

W ramach umacniania więzi rodzinnych zwracano uwagę na atmosferę życia codziennego, kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych, rozumienie i nazywanie problemów.

W naszej świetlicy powstało kilka interesujących prac na konkursy plastyczne – Weronika Wrońska otrzymała nagrodę: Wyróżnienie za ozdobę przestrzenną świąteczną w SP nr 9 w Rumi.

Nasza świetlica już kolejny rok uczestniczy w międzyświetlicowej wymianie pocztówkowej. Polega ona na wymianie pocztówek z miejsca lokalizacji szkoły. Dzieci poznają nowe miasta, orientują się w ich położeniu na mapie Polski, nawiązują kontakty z rówieśnikami z całego kraju, uczą się adresować kartki pocztowe i listy. Na dzień dzisiejszy wysłaliśmy pozdrowienia do dziesięciu świetlic, a otrzymaliśmy z ośmiu – na terenie całej  Polski: Kraków, Krasnobród, Olsztyn, Józefów, Białystok. Koordynatorem wymiany jest Pani Dorota Barbarewicz.

W załączniku znajdują się tylko fragmenty życia świetlicowego. Czasami trudno jest robić zdjęcia, gdy jesteśmy zajęci zabawą i pracą.

Zobacz zdjęcia

Autor: Dorota Barbarewicz

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi wpisami ze szkolnej świetlicy: