Pomagamy

13 stycznia 2019 r. już po raz XXVII odbędzie się „wielkie granie w pomaganie” WOŚP. Do orkiestry z zapałem przyłączyli się, tradycyjnie już, wychowankowie naszej świetlicy. Przecież skoro  „pomaganie jest dziecinnie proste”, to uczniowie klas 1-4 jak najbardziej sprostają temu zadaniu. I tak też się stało. Z dużym zaangażowaniem wielkich serc i małych rączek powstało 28 kartek okolicznościowych z motywem przewodnim orkiestry – serca. Dzieci wyszyły je haftem matematycznym. Kartki i wiklinowego aniołka, który także powstał w naszej świetlicy, przekazaliśmy organizatorom redzkiego finału w Fabryce Kultury. Mamy nadzieję, że się spodobają i przyczynią  do wzrostu sumy uzbieranej na zakup sprzętu medycznego ratującego życie i zdrowie małych pacjentów szpitali.

To już druga akcja charytatywna, w jakiej w tym roku szkolnym bierze udział nasza świetlica. W listopadzie, odpowiadając na apel Fundacji „Mam marzenie”, która z okazji Dnia pluszowego Misia, zorganizowała zbiórkę nowych pluszaków dla dzieci z oddziałów onkologicznych, przekazaliśmy kilka  maskotek. Były to głównie zeszłoroczne Świeżaki i popularne minionej jesieni Słodziaki z popularnej sieci handlowej. Wspólnymi siłami udało nam się uzbierać kilka kompletów naklejek i wymienić je na zabawki. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli naklejkami. Razem można więcej!

PS: Te pluszaki, które odebraliśmy dopiero w grudniu, czekają na kolejną akcję Fundacji.

Zobacz zdjęcia

Autor: Katarzyna Borawska

Może i to Cię zainteresuje...