Klasa Va na szkolnym biwaku

Uczniowie klasy Va w tym roku szkolnym podjęli prawdziwe wyzwanie – wzięli udział w wyjeździe na Kaszuby,  do miejscowości Miechucino, gdzie zostały zorganizowane dla nas zajęcia szkoły przetrwania. Wymagały one od uczestników nie tylko sprawności fizycznej, ale także wytrzymałości , odwagi oraz umiejętności współpracy w grupie. Uczniowie spędzali czas przede wszystkim w lesie, zarówno podczas zajęć w ciągu dnia, jak i w trakcie nocnych podchodów.  Wśród licznych wyzwań, z jakimi się zmierzyliśmy, znalazła się  zabawa „Wszyscy na pokład”,  podczas której cała grupa musiała zmieścić się na małej tratwie. Niestety po chwili tratwa pękła i trzeba było sobie wzajemnie pomóc. Dużą popularnością cieszyły się także zajęcia pod nazwą „Tarzan”, kiedy to na grupę czekały niebezpieczeństwa, a jednym z nich była gorąca lawa, przez którą należy się przedostać za pomocą starej liany zwisającej z drzewa. Najbardziej jednak naszym uczniom przypadły do gustu zjazdy na tyrolce oraz  kąpiele błotne. Wyjazd zakończył się ogniskiem, podczas którego podsumowaliśmy nasz biwak oraz wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły z postanowieniem, by w przyszłym roku również zmierzyć się z podobnymi wyzwaniami.

Zdjęcia zobacz tutaj

Autor:Monika Stanek

Może i to Cię zainteresuje...