Kaszubski Festyn Rodzinny i Dzień Patrona

17 maja 2019 roku zorganizowany został w naszej szkole z okazji Dnia Patrona Kaszubski Festyn Rodzinny. W organizacji i przeprowadzeniu festynu aktywnie uczestniczyli przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy szkoły: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz uczniowie. Ze względu na zapowiadane opady deszczu główne atrakcje przeniesione zostały na szkolną salę sportową. Pomimo takich prognoz w pierwszej części festynu udało się część atrakcji przeprowadzić na dworzu, a w tym strzelanie do celu, prezentację radiowozu policyjnego prowadzoną przez naszego dzielnicowego Pana Marka Wagę i konkursy sportowe. Na sali ustawiona została zjeżdżalnia dla dzieci, zaprezentowane zostały „SZKOLNE TALENTY”, występy zaproszonych zespołów regionalnych, animacje kaszubskie, zabawy ruchowe, rozwiązywanie zagadek, malowanie brokatowych tatuaży. Uczniowie prezentujący swoje talenty wyróżnieni zostali drobnymi upominkami.

    

Dla osłodzenia festynu serwowane były ciasta w słodkiej kawiarence prowadzonej przez Radę Rodziców, wata cukrowa, gofry i soki owocowe. Większość atrakcji dostępna była dla uczestników nieodpłatnie. Festyn uświetniły występy Kaszubskiego Zespołu REDZANIE, szkolnego zespołu regionalnego MODROKI, Kaszubskiego Kabaretu KUŃDA oraz utalentowanego absolwenta naszej szkoły Krzysztofa Krefta. Główną atrakcją festynu był występ wejherowskiego zespołu folkowego FUCUS, który w swoim koncercie zaprezentował utwory kaszubskie, szanty, pieśni morskie oraz muzykę irlandzką i szkocką. W szkolnej imprezie udział wzięły władze Miasta Redy: Pani Halina Grzeszczuk – Zastępca Burmistrza Miasta, Pani Hanna Janiak – Sekretarz Miasta, Pan Łukasz Kamiński – Zastępca Burmistrza Miasta, Radni Miasta Pan Mariusz Kreft i Pan Leszek Hebel. Swoją obecnością imprezę uświetnili także Ksiądz Proboszcz Fabian Tokarski oraz przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego Oddział Reda – Pan Andrzej Krauze i Pan Jan Kreft. W szkolnej zabawie pomimo niesprzyjającej pogody licznie uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz dziadkowie.

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Drzeżdżona serdecznie dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do uświetnienia szkolnej uroczystości: zespołom regionalnym, Komendzie Powiatowej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej, Radzie Rodziców, fundatorom nagród, przybyłym gościom, zaangażowanym nauczycielom i pracownikom szkoły.

Życzymy, aby Kaszubski Festyn Rodzinny i Dzień Patrona stał się cykliczną imprezą szkolną, corocznie organizowaną przy zaangażowaniu całej społeczności szkolnej.

Zdjęcia z festynu dostępne są tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...