Ruszyła terapia EEG BIOFEEDBACK

Od listopada rozpoczęły się w naszej szkole  zajęcia terapii EEG BIOFEEDBACK.

Urządzenia do przeprowadzania tego typu terapii są dostępne w placówkach służby zdrowia i niektórych placówkach oświatowych. Nasza szkoła zakupiła sprzęt w ubiegłym roku szkolnym. Cieszymy się, że z tej rewelacyjnej metody treningu mózgu mogą korzystać także nasi uczniowie. Terapię prowadzi mgr Renata Mejer, która ukończyła kurs I stopnia w Instytucie EEG w Warszawie, gdzie trening o nazwie EEG biofeedback, usprawniający pracę mózgu, propaguje dr n. med. Michaela Pakszys. Trening biofeedback poprawia pamięć i motorykę ciała, zwiększa koncentrację uwagi, polepsza samopoczucie i wiarę we własne możliwości. Z treningu EEG biofeedback korzystali najpierw astronauci w NASA. W Polsce na początku ćwiczyli w ten sposób wyłącznie sportowcy wyczynowi.  Obecnie korzystają z niego także przedsiębiorcy, aktorzy, tancerze, dziennikarze, czyli ludzie kreatywni obciążeni stresem. Ponadto trening skutecznie pomaga w wielu dysfunkcjach (dysleksji, dysgrafii, dyskalkulii).

Prosimy rodziców chętnych, aby terapii poddać ich dzieci o zgłaszanie się do Pani Renaty Mejer w celu zakwalifikowania do zajęć i uzyskania bliższych informacji na temat tej niezwykle skutecznej metody.

Oto kilka informacji na temat EEG BIOFEEDBACK zaczerpniętych ze stron internetowych.

1 Odpowiedź

1. Janek pisze: