Dzieci listy piszą … także po angielsku …. nawet w II klasie

Nasi uczniowie z II klasy przez kilka kolejnych lekcji języka angielskiego poznawali i utrwalali słownictwo związane z obiektami miejskimi, takimi jak szkoła, posterunek policji, poczta, sklep czy biblioteka. Wreszcie nadszedł czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce – dzieci z zapałem zabrały się do przygotowania plakatów o naszym mieście, skupiając się na zaprezentowaniu w ciekawy sposób poznanego wcześniej słownictwa. Prawdziwym wyzwaniem okazało się jednak pisanie po angielsku listów, w których opisywaliśmy Redę. Zmagania z trudną materią obcego języka zaowocowały ciekawymi pracami, które, włożone do kopert, są gotowe do wysłania.

Autor: Monika Stanek

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.