Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. W szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez wychowawców klasy IVA Panią Monikę Stanek i klasy IIIA Panią Alicję Kankowską oraz nauczyciela muzyki i plastyki Panią Justynę Wolską. W trakcie uroczystości uczniowie nawiązali do wydarzeń historycznych i recytowali wiersze okolicznościowe. Chór szkolny po raz kolejny pochwalił się swoimi umiejętnościami, tym razem prezentując utwory patriotyczne. W trakcie uroczystości mieliśmy okazję zobaczyć nową i ciekawie przygotowaną dekorację okolicznościową. Uwagę uczestników uroczystości zwróciły także nowe stroje kaszubskie, w których wystąpił nasz szkolny poczet sztandarowy. Obchody podsumowała Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim uczestnikom i nauczycielom za przygotowanie szkolnej akademii oraz zaprosiła wszystkich chętnych do udziału w sobotnich obchodach Święta Niepodległości, które rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą świętą w Kościele pw. WNMP i św. Katarzyny przy ulicy Gdańskiej. W miejskiej uroczystości szkołę reprezentować będą oprócz dyrekcji także uczniowie ze sztandarem szkolnym.

Zobacz zdjęcia

Zobacz film 1, film 2, film 3 z występami szkolnego chóru.

 

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.