Święto Niepodległości i rogale Świętomarcińskie w świetlicy

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w świetlicy szkolnej 

Narodowe Święto Niepodległości  jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnienia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę Niepodległości, po 123 latach niewoli. Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, już od 6 listopada prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – flagi z papieru na patyczku, godło wykonane techniką orgiami płaskiego z koła, drzewko patriotyczne wykonane farbami z podobizną Józefa Piłsudskiego. Czytane były także wiersze na temat tego święta, dzieci wysłuchały pieśni patriotycznych i melodii żołnierskich.

Rogale Świętomarcińskie 

10 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy „Dzień Św. Marcina”. Tego dnia roznosił się cudowny zapach rogali Świętomarcińskich, które były przepyszne. Powstaniu rogala towarzyszy legenda: Dawno, dawno temu wyśnił go jeden z poznańskich piekarzy. Ujrzał on we śnie świętego Marcina jadącego na koniu, podniósł zgubioną przez jego konia podkowę i postanowił, że będzie piekł ciasto w takim kształcie.

Autor: Magdalena Chmura

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.