ZAJĘCIA Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

W dniu 15 listopada bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie poprowadził ratownik medyczny Pan Sławomir Kustusz z firmy REDMEDICA. Zwrócił szczególną uwagę na sposób podejścia do osób, które mogą potrzebować takiej pomocy i jak się w takiej sytuacji zachować. Wskazał jak ważne jest szybkie wezwanie pomocy i rzetelne przekazanie informacji dotyczących nieszczęśliwego wydarzenia. Następnie praktycznie przedstawił jak można udzielić pierwszej pomocy, po którym to pokazie uczniowie na specjalistycznym sprzęcie mogli przećwiczyć wszystkie czynności. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystępowały do tych ćwiczeń, motywowane faktem, iż wiedza o tym jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie.

Podziękowania kierujemy do Pani Emilii Szymańskiej właścicielki firmy REDMEDICA, za możliwość zorganizowania pokazu w naszej szkole oraz do Pana Sławka za poświęcony czas oraz poprowadzenie zajęć z udzielania pierwszej pomocy.

Link do zdjęć: https://goo.gl/photos/KXrnx29CMXnuvxWr9

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.