Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, chorobą na którą  choruje 350 mln ludzi na świecie.
Jest mnóstwo informacji o tym, w jaki sposób pandemia COVID – 19  wpłynie na psychikę młodych ludzi i społeczeństwa ogólnie. Szacuje  się, że w Polsce nawet 1,5 mln osób zmaga się z tym schorzeniem.  Obecna pandemia COVID-19 pogłębia to zjawisko. Dużo informacji pojawia  się na temat tego, że koronawirus najgroźniejszy jest dla seniorów.  Wiemy, że musimy ich chronić, dbać o to, aby nie mieli kontaktu z  osobami zarażonymi, znamy zasady. Dlatego w obawie o ich zdrowie  izolujemy naszych dziadków, nie odwiedzamy ich, nie wpadamy z wizytą,  święta spędzamy oddzielnie, życzenia składamy jedynie przez telefon.
Zadbajmy o swoich dziadków i o siebie.  Depresja jest chorobą, może  dotknąć każdego – bez względu na wiek.
Zapraszam do zapoznania się z informacjami o tej chorobie  zamieszczonymi poniżej:
https://view.genial.ly/601c29961892760d0964d3e4?fbclid=IwAR36Yd4zZPadrG7htBaXGgnNa3sSFAB-8-_8X8nERPn8J2cD8qN6fkFJWdg

Autor: Celina Dawidowska

Może i to Cię zainteresuje...