Kredki dla Afryki

Wolontariusze SP 5 serdecznie zapraszają do wsparcia kolejnej akcji. Fundacja ASANTE już od wielu lat z powodzeniem zbiera kredki oraz inne przybory szkolne dla podopiecznych z Afryki. Dzieci potrzebują wsparcia – poziom edukacji w Afryce utrzymuje się na niezwykle niskim poziomie, a jedynie wiedza może pomóc młodym pokoleniom rozwijać swój kraj. Dlatego fundacja we współpracy z polskimi szkołami zbiera potrzebne przybory, które następnie przesyłane są do placówek oświatowych w Kenii czy Mauretanii.

Radość dzieci jest niezwykła dlatego zależy nam na wparciu. Kredki oraz inne przybory mogą być używane – ale prosimy aby były w dobrym stanie. Rzeczy prosimy zostawiać w naszej szkole w wyznaczonym do tego pojemniku. Zbiórka potrwa do początku maja. Pokażmy po raz kolejny, że nasza szkoła jest na piątkę!

Pomysł przyłączenia się do akcji zawdzięczamy uczennicy klasy VIII a – Marii Rosenkranz.

Więcej szczegółów o akcji oraz organizatorach można znaleźć na stronie: http://www.foundationasante.org/kredki-dla-afryki

Zachęcamy do akcji!

Wolontariusze SP 5

Autor wpisu: Marta Szulc

Może i to Cię zainteresuje...