7A wstaje od kompa

W dobie pandemii covid-19 i zajęć prowadzonych zdalnie uczniowie maja ograniczone możliwości rozwijania swoich zainteresowań, uczestniczenia w zajęciach dodatkowych. W związku z tym częstą aktywnością podejmowaną przez uczniów jest pożytkowanie czasu wolnego na grach komputerowych, oglądaniu telewizji czy przeglądaniu Internetu. Takie zachowania wiążą się z ryzykiem uzależnienia od Internetu, gier komputerowych, telefonu.

W odpowiedzi na to wszystko uczniowie klasa 7A wzięli udział w 5 dniowym wyzwaniu zaproponowanym przez szkolnego psychologa – Monikę Suwała. Każdego dnia po zakończeniu lekcji uczniowie w ramach czasu wolnego mieli podjąć się aktywności bez używania komputera (i innych sprzętów) oraz przesłać zdjęcie z podjętego działania. Aby wprowadzić utrudnienia każdego dnia miała to być inna aktywność.

Wystawa wybranych zdjęć, przygotowana przez panią Monikę Stanek znajduje się w szkole. Poniżej znajdują się wszystkie propozycję uczniów klasy 7a. Zachęcam do obejrzenia i być może zainspirowania się jak w fajny sposób wykorzystać czas wolny.

https://drive.google.com/drive/folders/1eV9u20xV_24iJ4wZ7WEe5hkX5NcxHRu2?usp=sharing

Autor: Monika Suwała

Może i to Cię zainteresuje...