Pierwszoklasiści w bibliotece!

3 listopada 2020 roku uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Panią Bogusławą Paszowską uczestniczyli   w zajęciach przysposobienia czytelniczego i odwiedzili bibliotekę szkolną. Głównym celem wizyty było poznanie biblioteki i przygotowanie pierwszoklasistów do samodzielnego korzystania z jej zbiorów. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem dla najmłodszych, zasadami wypożyczania i poszanowania książek. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy nowy czytelnik otrzymał wyprawkę czytelniczą, która została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka- Wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Włączenie pierwszoklasistów w poczet czytelników to bardzo ważne wydarzenie. Dzieci mają możliwość doskonalenia techniki czytania oraz poszerzania swojej wiedzy, którą mogą nabyć poprzez korzystanie ze zbiorów bibliotecznych. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł dziecka i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Potęgują wrażliwość na drugiego człowieka i pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów.

Wszystkim dzieciom życzymy miłej lektury i zapraszamy do czytania.

Zobacz zdjęcia

Autor: Agnieszka Kaszuba

Może i to Cię zainteresuje...