Lapbook- nauka poprzez zabawę

Uczniowie klasy szóstej na lekcji języka polskiego z Panią Renatą Mejer w dniu 22.10.20 r. wykonali niezwykle interesujące  prace związane z lekturą „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.  Zaczęliśmy od prezentacji i obejrzenia filmów instruktażowych  na temat lapbooków, aby poznać tę ciekawą formę powtórki, która sprawdza się zarówno podczas pracy stacjonarnej, jaki i zdalnej. Uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem nie tylko na lekcji w szkole, ale także w domu przygotowywali mnóstwo ciekawych materiałów. Wykazali się kreatywnością i pracowitością. Potrafili dzielić się pomysłami i nieustannie ulepszać swoje lapbooki. W wyniku tych działań powstało mnóstwo ciekawych dzieł, które można podziwiać na załączonych zdjęciach. Ta forma pracy została uznana za jedną z ciekawszych i inspirujących możliwości powtórek, które chyba nie są zbyt lubiane przez uczniów. Uczennica klasy ósmej Maria Rosenkranz zainspirowana przez szóstoklasistów także wykonała lapbook – tym razem dotyczący „Balladyny” Juliusza Słowackiego. O swojej pracy opowiada podczas nagrania filmowego- zachęcamy do obejrzenia i do tworzenia swoich lapbooków. Czekamy na Wasze prace i życzymy miłej zabawy i owocnej nauki!

Zobacz zdjęcia i film

Autor: Renata Mejer

Może i to Cię zainteresuje...