Festyn Rodzinny w SP 5

Dnia 7 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Pomimo niesprzyjającej pogody, uczestnicy bawili się świetnie. Nie brakowało licznych atrakcji, które zostały przygotowane przez Radę Rodziców na czele z Panią Marią Kiedrowską. Nasi uczniowie mogli skorzystać z olbrzymiego dmuchańca, który znajdował się na sali gimnastycznej. Nie zabrakło loterii i stoiska
z tatuażami dla mniejszych i większych.

W powietrzu unosiły się wspaniałe zapachy: można było skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej, przygotowanej przez rodziców – na uczestników czekały grillowane przysmaki, tradycyjny chleb ze smalcem i ogórkiem, a także szeroki wybór ciast i gofrów. Mniejsi najchętniej udawali się po popcorn i watę cukrową.

Zabawę rozpoczęła Pani Dyrektor: Monika Halczak – Lewandowska, która powitała wszystkich zgromadzanych gości i życzyła udanej zabawy. Dzieło się sporo: naszą scenę zaszczycił między innymi zespół „Redzanie” oraz wspaniały Krzysztof Kreft. Rodzice z nieciepliwością wyczekiwali swoich pociech – Panie z klas 0 – III przygotowały wraz z uczniami przepiękne występy, które z pewnością pozostały w naszej pamięci. Oprawą muzyczną zajął się Pan Sebastian Dubert.

Podczas festynu uczestnicy mieli możliwość zapisać się do bazy dawców szpiku – DKMS. Stoisko było nadzorowane przez Panią Joannę Piasecką, która z wielką pasją opowiadała o misji organizacji DKMS. Jak widać nie potrzeba wiele do tego, aby pomagać.

Wolontariusze z wielką radością malowali dziecięce buźki. Środki przez nich zebrane, w całości zostały przeznaczone na zakup nagród dla nich – warto docenić młodzież, która z pasją i zaangażowaniem podejmuje się organizacji wielu akcji charytatywnych.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich Rodziców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie festynu. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która z wielką chęcią podejmuje się organizacji tego rodzaju imprez i integruje naszą społeczność lokalną.

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Kreftowi oraz zespołowi „Redzanie”, który umili nam czas i wykonali wspaniałe utwory. Dzięki ich obecności, każda szkolna impreza nabiera jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Dziękujemy Panu Leszkowi Heblowi za wsparcie i pomoc podczas festynu.

Dziękujemy Paniom z Samorządu Uczniowskiego: Joannie Samorajczyk, Agnieszce Naczk i Magdalenie Gurzędzie, które aktywnie włączyły się w pomoc przy organizacji.

Dziękujemy Panu Sebastianowi Dubertowi za czuwanie nad artystyczną częścią festynu. Pamiętamy także o wychowawczyniach klas 0 – III, które wraz z uczniami przygotowały wspaniałe występy.

Wielkie podziękowania składamy wszystkim, którzy wspierają działania podejmowane w naszej pięknej, jedynej w swoim rodzaju szkole.

Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej tego rodzaju imprezy!

 

Autor: Marta Szulc – Przybył

Może i to Cię zainteresuje...