Mikołajki w szkole

Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku. Zgodnie z tradycją 6 grudnia dzieci klasy I A obchodziły klasowe Mikołajki. Tego dnia uczniowie ubrali się na czerwono i założyli mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i upominki. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.       Dzieci po raz pierwszy zmierzyły się z zakodowanym obrazkiem św. Mikołaja. Zadanie nie należało do łatwych, ale wszyscy  świetnie sobie z nim poradzili. Kodowane obrazki rozwijają przede wszystkim procesy poznawcze: pamięć, uwagę, spostrzeganie, myślenie – umożliwiające dziecku zdobywanie wiedzy o otoczeniu i komunikowanie się z nim.  Stanowią integralny element związany z nabywaniem i utrwalaniem wiedzy. Ćwiczą orientację przestrzenną, logiczne myślenie, umiejętność kojarzenia i wyciągania wniosków.

Tekst –Magdalena Fąferek

zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.