JASEŁKA – BOŻONARODZENIOWA REFLEKSJA NAD ISTOTĄ ŚWIĄT

W piątek poprzedzający zimową przerwę świąteczną zostały wystawione w naszej szkole jasełka, które w tym roku przygotowała klasa Va pod opieką księdza Kazimierza Juszko. Piątoklasiści wcielili się w role młodych ludzi – swoich rówieśników, pochłoniętych codziennością, skupionych na sobie i swoich potrzebach, a zapominających o wartościach, jakie niosą te najpiękniejsze w roku święta. Przyjaciółki, dla których najistotniejszy jest wygląd i dobra zabawa, zdziwione są niespodziewaną wizytą Anioła, przypominającego im o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Podobnie zachowuje się dyskotekowiec, któremu niosący Dobrą Nowinę Anioł zakłóca największą przyjemność – głośne słuchanie muzyki. Natomiast maniak komputerów, systematycznie kuszony przez Diabła, z rozkoszą oddaje się swej pasji – grom online. Jest zniecierpliwiony pojawieniem się Anioła, który próbuje przypomnieć mu o wartościach, jakie niosą ze sobą nadchodzące święta. Zapomina o nich także rodzina robiąca przedświąteczne zakupy w hipermarkecie. Ze smutkiem i niechęcią  myśli o świętach także samotna matka, z trudem wiążąca koniec z końcem.  Dopiero dźwięki kolędy Cicha noc, niespiesznie rozbrzmiewające w tle codziennych spraw bohaterów przedstawienia, budzą młodych ludzi z marazmu codzienności i skłaniają do refleksji nad istotą Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom klasy V a za ich zaangażowanie w przygotowanie jasełek, a także Dominikowi Stenzel z klasy VI, który wcielił się w rolę Józefa oraz Agacie Drewa – za przepiękne wykonanie kolędy Cicha noc.

 

Autor: Monika Stanek

zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.