Ślubowanie i pasowanie uczniów klas I

Dnia 5 października 2018 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie oraz pasowanie na uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się polonezem pierwszoklasistów. Za jego piękne wykonanie maluchy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Część artystyczną prowadziły uczennice ze starszych klas, które powitały Panią Dyrektor, Wicedyrektor, Grono Pedagogiczne, a szczególnie gorąco przywitały uczniów klas pierwszych i ich Rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zaprezentować swoje wiadomości i umiejętności, jakie nabyli już w szkole. W trakcie akademii  nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Dzieci udowodniły, że znają zasady zachowania się w klasie i w szkole oraz potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do i ze  szkoły. Wiedzą, jak się nazywa nasza Ojczyzna, znają nasze barwy narodowe. Po zakończonej prezentacji  społeczność uczniowska jednogłośnie potwierdziła, iż wszyscy pierwszoklasiści  zdali egzamin i mogą złożyć uroczyste ślubowanie. Przysięgali: być dobrymi i uczciwymi uczniami, strzec honoru i dobrego imienia szkoły oraz szanować swoich nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów. Po ślubowaniu Pani Dyrektor Anna Milewska dokonała uroczystego pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie. Na tym jednak nie zakończyła się uroczystość, ponieważ ślubowanie złożyli także rodzice, którzy obiecali wspierać dzieci w nauce w sposób rozsądny i odpowiedzialny – będą dzieci chwalić, pomagać im, ale nie wyręczać. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali birety, a także upominki od Pani Dyrektor i Rodziców, a wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce i wzorowego zachowania.

Program artystyczny przygotowali: Pani Joanna Soitz, Pani Magdalena Fąferek i Pan Marek Czarnowski.

Tekst: Joanna Soitz

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.