Szkolenie z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W dniu 7 września 2017 r., o godz. 10.00, gościliśmy szkoleniowca z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który zapoznał uczniów z podstawową wiedzą dotyczącą przepisów ruchu drogowego oraz przedstawił praktyczne informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie, którzy w tym czasie nie przebywali na terenie szkoły, zapoznali się z tymi zasadami podczas zajęć z pedagogiem szkolnym. Zostali również wyczuleni na zasadę ograniczonego zaufania wobec uczestników ruchu drogowego, poprzez m. in. wspólną lekturę książki Ewy Zubrzyckiej, „Jak przechodzić przez ulicę”. Dzieci z młodszych klas otrzymały odblaski ze znakiem PORD–u. Dzięki nim będą jeszcze lepiej widoczne i bezpieczniejsze w trakcie korzystania z dróg wieczorami bądź nocą.

Od dzisiaj nasze dzieci na ulicy zawsze stosują zasadę ograniczonego zaufania, a wszyscy zmotoryzowani rodzice zawsze ustępują pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.