Kuratoryjne konkursy języka polskiego oraz języka angielskiego

13 i 15 października odbyły się w naszej szkole kuratoryjne konkursy języka polskiego oraz  języka angielskiego. W pierwszym z nich wzięło udział dziesięcioro uczniów klas V-VIII, w drugim natomiast – siedmioro.

Motywem przewodnim zadań konkursowych z języka polskiego był taniec. Test  sprawdzał umiejętność analizy utworu poetyckiego „Wesele”  oraz czytania ze zrozumieniem fragmentu „Chłopów” opisującego weselny taniec. Uczniowie musieli także wykazać się znajomością zagadnień gramatycznych oraz  związków frazeologicznych i przysłów dotyczących właśnie tańca. Uczestnicy redagowali  również ogłoszenie o naborze chętnych do nauki tańców ludowych oraz opowiadanie zaczynające się od słów: „Śniło mi się niezwykłe wesele. A najdziwniejsi byli goście…”.  Najlepszą w trudnej materii języka ojczystego okazała się uczennica klasy VIII, Dominika Czapp, która uzyskała 29 punktów na 44 możliwe, co daje 65 % poprawnych odpowiedzi. Niewiele zabrakło, by mogła ona reprezentować naszą szkołę w eliminacjach rejonowych.

Test konkursowy z języka angielskiego sprawdzał przede wszystkim  znajomość struktur gramatycznych i słownictwa. Uczestnicy zmagali się także z zadaniem sprawdzającym umiejętność rozumienia tekstu, ale prawdziwym wyzwaniem było zadanie kulturowe, w którym należało wykazać się znajomością życia społecznego i kulturowego Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Niezmiennie najlepszym anglistą naszej szkoły okazał się Alex Kozłowski z klasy VII a, który osiągnął bardzo dobry wynik  – 61%.  Z pewnością w przyszłym roku szkolnym uda się zdobyć wymagane 70% i wziąć udział w eliminacjach powiatowych, czego życzymy Alexowi z całego serca, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za podjęcie trudu zmierzenia się z konkursowymi zadaniami.

Zobacz zdjęcia.

Autor : Monika Stanek

Może i to Cię zainteresuje...