Czwarte pływanie Rewa 2021

W Yacht Club w Rewie 17 czerwca 2021 roku już po raz czwarty pływaliśmy na wodach Zatoki Puckiej na żaglówkach klasy „PUCK”. Warunki pogodowe do przeprowadzenia kolejnych zajęć żeglarskich na ponad 5 metrowych łodziach były idealne. Słońce i lekki wiatr, który dochodził od dwóch do trzech stopni w skali Beauforta, nie sprawiały już problemów naszym wychowankom. Żagle lekko trzepotały, fale obijały się o burtę a nasi uczniowie z pięknymi uśmiechami na twarzach przemierzali kolejne mile morskie. Odbyła się długo wyczekiwana bitwa morska, poszły w ruch czerpaki, a powietrze przeszywały radosne okrzyki. Przy temperaturze  powyżej 20°C chłodne krople wody przynosiły przyjemne orzeźwienie. Opieka i doświadczenia naszych sterników i opiekunów sprawiły, że szczęśliwie dopłynęliśmy do brzegu 😉

Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale z bagażem samych miłych wrażeń.

Zbliżamy się powoli do końca naszej żeglarskiej przygody. Za kilka dni wyruszymy na kolejne już regaty żeglarskie, by stoczyć walkę o puchar Burmistrza miasta Redy.

Uczniowie zbierajmy siły, aby wykorzystać nasze doświadczenia podczas zbliżających się już Piątych Szkolnych Regat w Rewie, zaplanowanych na środę 23 czerwca 2021 roku. 

Wiatru w żaglach  na regatach! Achoj Młodzi Żeglarze!

Zdjęcia dostępne są tutaj.

Autor: Emilia Kiper i Łukasz Jurga

Może i to Cię zainteresuje...