Wycieczka klas 2b, 3a i 3b do Sea Park w Sarbsku

Dnia 16.06.2021 r. kl. II b, III a i III b wraz z wychowawcami wybrały się na wspólną wycieczkę do Sea Park w Sarbsku. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy w parku zręcznościowo-linowym, gdzie trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami. W trakcie pobytu uczestniczyliśmy w trzech wspaniałych pokazach wielu gatunków fok (fok szarych, fok pospolitych, uchatek kalifornijskich, kotików południowoamerykańskich), w czasie których dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o życiu i zwyczajach tych sympatycznych zwierząt. Odwiedziliśmy mini ZOO, w którym mieszka ptactwo żyjące w strefie przybrzeżnej Morza Bałtyckiego, gdzie przechadzał się piękny paw. Weszliśmy do Wraku na wspak – okrętu, który wywołał u niejednego zaburzenia błędnika. Spacerując po obiekcie podziwialiśmy replikę Galeona Wodnika oraz repliki mieszkańców mórz. Przeszliśmy aleją, przy której stały wszystkie latarnie polskiego wybrzeża w skali 1:15. Zajrzeliśmy do Oceanarium Prehistorycznego 3D – zobaczyliśmy jak wyglądały zwierzęta żyjące w morzach i oceanach milion lat temu, następnie przeszliśmy do oceanarium audiowizualnego ze współcześnie żyjącymi zwierzętami. Przejechaliśmy kolejką Małego Pirata na plac zabaw, gdzie zabawom nie było końca! Wyczerpani wieloma atrakcjami zregenerowaliśmy swoje siły pysznym obiadem. Na zakończenie oczywiście sklep z pamiątkami, gdzie trzeba było wykazać się umiejętnościami matematycznymi. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, z postanowieniem, że pojedziemy tam ponownie.
Zdjęcia dostępna są tutaj.
Autor: Aleksandra Szmidke

Może i to Cię zainteresuje...