Zapraszamy do udziału w Konkursie Kaszubskim!

19 marca mija kolejna 783 rocznica pierwszej pisanej wzmianki o Kaszubach, którą w swojej Bulli zawarł papież Grzegorz IX. Właśnie ta data od 2004 roku stanowi pretekst do obchodzenia Dnia Jedności Kaszubów, które odbywa się rokrocznie w okolicach 19 marca w kolejnych miejscowościach kaszubskich. To okazja do spotkania wielu działaczy kaszubskich, czytelników, graczy w „Kaszubską Baśkę” oraz koncertów a także próby bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie (jako najpopularniejszym muzycznym instrumencie kaszubskim).

Pandemia już po raz drugi uniemożliwia spotkanie na żywo, dlatego nasza szkoła zaprasza do wzięcia udziału w multidyscyplinarnym (wieloprzedmiotowym) konkursie kaszubskim.

Konkurs organizowany jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły (nie tylko grupy uczęszczającej na lekcje języka kaszubskiego) – zarówno indywidualnie, jak i całych klas (dla najliczniejszego udziału klas). Konkurs odbywać się będzie w 4 dyscyplinach (można wziąć udział we wszystkich):

  1. fotografia
  2. malarstwo/rysunek/grafika (także cyfrowa)
  3. śpiew
  4. żywe słowo

Odbywa się także w podziale na dwie kategorie wiekowe:

  1. młodsza – klasy 1 – 4
  2. starsza – klasy 5 – 8

Koordynatorem konkursu jest p. Marek Czarnowski. Szczegóły znajdziecie w poniższym regulaminie:

Serdecznie zapraszamy!!!

Autor: Marek Czarnowski

View Fullscreen

Może i to Cię zainteresuje...