26 lutego – Dzień Dinozaura

Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów – poczytać o ich zwyczajach i zachowaniach albo obejrzeć kultowy Park Jurajski… My wykorzystaliśmy wszystkie możliwości. Poznaliśmy wybrane gatunki dinozaurów, scharakteryzowaliśmy je i dla utrwalenia umieściliśmy na gazetce dekorującej świetlicę. Wyobraźnia pozwoliła nam również wykonać nasze własne stworzenia, które natomiast można podziwiać na szkolnym korytarzu. Poza tym rozwiązywaliśmy dino-sudoku, robiliśmy zdjęcia w paszczy dinozaura i ćwiczyliśmy rękę wśród tematycznych kolorowanek 🙂

Zabawa w paleontologię
Dinozaury wzbudzają zainteresowanie małych i dużych. Nasza zabawa pozwoliła nam zostać wielkimi odkrywcami. Rozbudziła naszą ciekawość i dostarczyła wielu sensorycznych bodźców.  Celem zabawy było wykopanie niespodzianki  ukrytej w zamrożonym jaju dinozaura 🙂 Próby wydobycia małych figurek skłoniły dzieci do eksperymentowania. Dzieciaki próbowały wszelkimi sposobami dostać się do wnętrza jaj. Wreszcie się udało, satysfakcja była ogromna! Podczas zajęć rozwijaliśmy zmysł dotyku i ćwiczyliśmy wytrwałość w dążeniu do celu.

Zobacz zdjęcia

Autor: Dominika Sidorowicz i Anna Chojnacka

Może i to Cię zainteresuje...