Przedszkolaki poznają Kaszuby

18 lutego 2021 r.  uczniowie oddziału przedszkolnego uczestniczyli w zajęciach wprowadzających w tematykę kaszubską i przygotowujących do podjęcia nauki języka kaszubskiego. Lekcja nosiła tytuł „Kaszuby, region Polski w którym mieszkamy”. Dzieci podczas zajęć usłyszały legendę o powstaniu ziemi kaszubskiej, dowiedziały się jakie kolory ma flaga kaszubska i jak wygląda herb naszego regionu oraz słuchały tradycyjnej pieśni pt. „Nuty kaszubskie”. Wychowanie dzieci i młodzieży na dobrych obywateli gminy, regionu czy państwa jest jednym z zadań spoczywających na szkole, od tego zależy przyszłość Kaszub, dlatego zależy nam na rozpowszechnianiu języka ojczystego naszych przodków i promowaniu kultury kaszubskiej.

Uczniowie podczas zajęć poznali najistotniejsze informacje o naszym regionie, zajęcia prowadzone z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz gier edukacyjnych motywowały uczniów do twórczej pracy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i sumiennie wykonywały zadania. Na zakończenie kaszubskiej przygody wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę. Zajęcia poprowadziła w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli Pani Agnieszka Kaszuba.

Zobacz zdjęcia

Autor: Agnieszka Kaszuba

Może i to Cię zainteresuje...