Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?

Dnia 27 października 2020 r. odbyły się zajęcia z projektu „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”, w którym bierze udział klasa pierwsza. Tematem pierwszych zajęć były emocje („Po co nam emocje?”). Na początek dzieci obejrzały film, w którym przedstawiona była historia Królestwa Elwiry Emocji, które trzeba uratować przed Pustakiem – wiatrem północy, który chciał rządzić królestwem i zmienić je w królestwo Obojętności, czyli braku emocji.

Uczniowie przystąpili do wykonania zadania, które składało się z czterech ćwiczeń. Pracowali w grupach. Instrukcje do kolejnych ćwiczeń podawane były w formie filmu, na którym Strażnicy Emocji: Strachu, Złości, Smutku i Radości przedstawiali uczniom konkretne zadania. Na początek uczniowie mieli wymyśleć taniec deszczu, by odgonić złe chmury znad królestwa. Następnie wymyślały piosenkę, w której miały opowiedzieć, co sprawia im radość. Potem miały stworzyć komiks, w którym jest osoba smutna, a druga radzi, jak tej osobie pomóc ze smutkiem. Ostatnim zadaniem było wymyślenie radosnego wierszyka i stworzenie do niego scenki teatralnej. Uczniowie po każdym ćwiczeniu prezentowali efekty swojej pracy. Za każde wykonanie zadania, grupy otrzymywały kartę z pamiętnika, który na bieżąco uzupełniały.

Wszyscy bardzo chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach, doskonale radzili sobie w pracach w grupie. Królestwo Elwiry Emocji uratowane!

Pierwszy krok za nami. Wkrótce czekają nas kolejne odkrycia.

Zobacz zdjęcia

Autor: Bogusława Paszowska

Może i to Cię zainteresuje...