Za co lubię jesień?

Za co lubię jesień?

Lubię jesień za unoszącą się w powietrzu melancholię i powrót do codziennej rutyny. Za jesienne kolory, liście szeleszczące pod butami i wełniane swetry. Za obfitość warzyw i owoców, jesienne smaki i aromaty, za dynie, śliwki, jabłka i gruszki. Lubię jesień za dom wypełniony aromatem szarlotki, leniwe weekendowe poranki i długie, jesienne wieczory. Zachwycają mnie jesienne mgły i unoszące się w powietrzu babie lato. Lubię wrzosy, chryzantemy i jarzębinę. Uwielbiam spacery po jesiennym lesie i liście szeleszczące pod nogami. Doceniam wyjątkowe ciepło jesiennego słońca i lubię słuchać deszczu stukającego w szybę. Jesień to też dla mnie czas czytania książek i oglądania seriali. Oraz wieczorów spędzanych z kubkiem aromatycznej, ciepłej herbaty w dłoni.

A WY ZA CO LUBICIE JESIEŃ???

PODPOWIADAM  ZA CO WARTO POLUBIĆ JESIEŃ?

·         Za długie wieczory spędzane w domu, w gronie przyjaciół i na robieniu ulubionych rzeczy.

·         Za wrzosy, które pięknie ozdabiają jesienne ogródki, tarasy i okienne parapety.

·         Za dynie zachwycające wielkością, kształtami i kolorami oraz pyszne potrawy z dynią w roli głównej.

·         Za dojrzałe śliwki, soczyste jabłka.

·         Za niższe temperatury, do których tak tęskno było latem.

·         Za czas spędzany pod kocem.

·         Za kasztany i żołędzie wypadające z kieszeni.

·         Za grzyby w lesie.

·         Za liście szeleszczące pod nogami.

·         Za kalosze, w których można bezkarnie pokonywać wszystkie kałuże i wrócić do domu z suchymi nogami.

Przygotowane w ramach Samorządu Uczniowskiego

Autor: Joanna Samorajczyk

Może i to Cię zainteresuje...