Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

W dniu 15 października 2020 roku ze względu na obostrzenia sanitarne odbyły się dwie akademie z okazji Święta Edukacji Narodowej.

O godzinie 10.15 odbył się uroczysty apel dla uczniów klas starszych przygotowany przez klasę 5. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili codzienną pracę nauczycieli. Celem dzieci było podziękowanie za ich pracę oraz codzienny trud. Ponadto zwrócono uwagę na cierpliwość nauczycieli, ich pozytywne podejście, dbałość o uczniów czy uśmiech. Swój występ uczniowie zakończyli fragmentem piosenki Marka Grechuty – „Dni, których nie znamy” aby podkreślić wartość nowego dnia w codziennej nauce.

O godzinie 11.20 rozpoczął się apel dla uczniów klas młodszych. Uroczystość przygotowały klasy trzecie wraz z wychowawcami Panią Joanną Soitz i Panią Alicją Stryjakiewicz. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o ważnej roli pracy nauczyciela i zaangażowania uczniów, podkreślając wagę procesu nauczania – uczenia się. Apel swoją obecnością zaszczycili: Pani Dyrektor Anna Milewska oraz nauczyciele i uczniowie ze szkolnej zerówki, klasy pierwszej i drugiej. Uroczystość wzbogaciły Panie Dominika Sidorowicz i Anna Chojnacka przygotowując piękną, tematyczną dekorację. Klasy trzecie dziękują wszystkim za zaangażowanie i udział w apelu.

W tym trudnym czasie pandemii COVID – 19 składamy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzenia zdrowia oraz pogody ducha.

Zdjęcia dostępne są tutaj.

Tekst: Marta Szulc, Alicja Stryjakiewicz, zdjęcia: Joanna Samorajczyk, Katarzyna Orzechowska

Może i to Cię zainteresuje...