Dzień Edukacji Narodowej – podziękowania i nagrody

W rocznicę powołania przez Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej obchodzimy Dzień Nauczyciela. Niestety ze względu na rozwijającą się pandemię wywołaną koronawirusem, tegoroczne uroczystości zorganizowane zostały mniej uroczyście z podziałem na kilka części. 14 października włączyliśmy do naszej społeczności szkolnej dzieci z oddziału przedszkolnego oraz przyjęliśmy uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dwa apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się 15 października 2020 z podziałem na klasy młodsze i starsze.

14 października podczas wspólnego spotkania dla obecnych i emerytowanych pracowników szkoły dyrektor Anna Milewska złożyła życzenia i podziękowania dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły za trud włożony podczas minionego roku szkolnego, obarczonego dodatkowymi zadaniami wynikającymi z rozwoju pandemii koronawirusa. Dyrektor szkoły w tym roku zawnioskowała o przyznanie nagrody Burmistrza Miasta dla nauczycieli: Bożeny Grubby-Włodarskiej i Bogusławy Paszowskiej, co spotkało się z uznaniem Władz Miasta Redy. Zgodnie z coroczną tradycją Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie przyznał nagrody nauczycielom: Katarzynie Orzechowskiej, Agnieszce Kaszubie, Aleksandrze Szmidke, Celinie Dawidowskiej, Monice Stanek, Annie Dumańskiej, Dorocie Barbarewicz, Dorocie Dziadkiewicz oraz pracownikom obsługi: Beacie Grzymkowskiej, Ewie Kotłowskiej, Justynie Piastowskiej oraz Zbigniewowi Żmudowskiemu. W sposób szczególny dyrektor podziękowała Pani Katarzynie Orzechowskiej za ogromne zaangażowanie i wsparcie, które to  przyczyniło się do powierzenia Pani Kasi Orzechowskiej funkcji wicedyrektora szkoły. Pracownicy szkoły podziękowali także Pani Annie Milewskiej za kierowanie szkołą i wręczyli dyrektorowi przepiękny bukiet róż. 

15 października 2020 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Miejskim w Redzie Burmistrz Miasta Redy Pan Krzysztof Krzemiński złożył nauczycielom życzenia i wręczył Nagrody Burmistrza Miasta Redy. W tym roku Nagrody Burmistrza Miasta Redy otrzymało troje nauczycieli naszej Piątki: Bożena Grubba-Włodarska, Bogusława Paszowska i Anna Milewska. 

Wszystkim Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Naszym Pracownikom Oświaty życzymy Wszystkiego Najlepszego!

Zdjęcia dostępne są tutaj.

Wpis ze strony internetowej Miasta Redy dostępny jest tutaj.

 

Może i to Cię zainteresuje...