Ślubowanie pierwszaków

„Uczniem być to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi,

Uczyć się by świat poznawać, ślubujemy dziś”

Dnia 14 października 2020r. w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość,  której bohaterami byli pierwszoklasiści i przedszkolaki z zerówki. Pani Dyrektor Anna Milewska serdecznie powitała dzieci oraz przybyłych gości: rodziców,  proboszcza naszej parafii – ks. Fabiana Tokarskiego oraz nauczycieli, składając równocześnie wszystkim uczniom i pracownikom oświaty życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na początku uroczystości najmłodsi, podopieczni Anny Dumańskiej,  zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym programie artystycznym. Pięknie śpiewali i recytowali wierszyki. Widać było, że scena nie jest im straszna. W pełni zasłużenie zostali odznaczeni medalami, dumnie dołączając do grupy przedszkolaków.

Następnie uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w programie edukacyjnym pt. „Jak oni się tego nauczyli”.  Program prowadzili reporterzy TVS (Szkolnej Telewizji Lokalnej) – uczniowie klasy czwartej. Pierwszoklasiści, przygotowani przez wychowawcę, Bogusławę Paszowską, egzamin zdali na szóstkę. Udowodnili, że znają swoją ojczyznę, szkolny „savoir vivre” i mogą zdobywać świat. Pokazały również, że są gotowe na spotkanie ze szkolnymi wirusami.

Kolejnym etapem uroczystości był Akt Ślubowania – główny punkt programu. Po wyjaśnieniu, co oznacza szkolne ślubowanie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ogromnym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką – ramion swoich podopiecznych. W ten sposób uczniowie klasy pierwszej dołączyli do grona społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie, na potwierdzenie czego każdy otrzymał swoją pierwszą legitymację szkolną.

Na koniec, w dowód wdzięczności i z najlepszymi życzeniami delegacja pełnoprawnych uczniów wręczyła bukiet kwiatów Pani Dyrektor i swojej wychowawczyni.

Zdjęcia dostępne są tutaj.

Autor: Bogusława Paszowska

Może i to Cię zainteresuje...