100. rocznica Zaślubin Polski z Morzem

Wydarzenie z udziałem władz Państwowych zorganizowano przy współpracy z 3 Flotyllą Okrętów, Marynarką Wojenną i Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim. Podczas 100. rocznicy organizatorzy przewidzieli bardzo atrakcyjny program – zbliżony do scenariusza sprzed 100 lat. Pojawił się pociąg z lat 20-tych, generał Józef Haller wraz z grupą rekonstrukcyjną, którzy  przejechali z Gdańska do Pucka. Pociąg zatrzymywał się we wszystkich miejscach, jak przed 100-laty. W uroczystościach w Redzie udział wziął Poczet Sztandarowy naszej szkoły w  składzie: Małgorzata Kloka, Oliwia Formela i Adrian Magrian pod opieką Pani Bogusławy Paszowskiej. W Redzie na budynku dworca została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona temu wydarzeniu.

Zobacz zdjęcia

Autor: Bogusława Paszowska

Może i to Cię zainteresuje...