Ogólnopolska Akcja Edukacyjna „Dzieci uczą rodziców” w klasie I

W miesiącu grudniu w klasie I odbyły się kolejne zajęcia realizowane w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Podczas zajęć wprowadzono dzieci w klimat świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie poznali kilka tradycji związanych ze świętami, a także dowiedziały się, że Boże Narodzenie to przede wszystkim drugi człowiek. Odbyła się pogadanka na temat „niesienia bezinteresownej pomocy“ oraz przekazano dzieciom w jaki sposób mogą pomagać innym, przede wszystkim swoim bliskim, szczególnie w czasie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Pamiętać także należy o osobach starszych, samotnych i chorych, którzy często są zależni od innych. Dzieci uświadomiły sobie, że Boże Narodzenie to coś więcej niż prezenty i piękne dekoracje – to okazja, by zrobić coś pięknego dla drugiego człowieka. Pierwszoklasiści udowodnili, że nie są obojętni na potrzeby innych. Brali udział w akcjach organizowanych w szkole: „Szlachetna paczka”, „Pamiętamy o Seniorach”, „Kartka świąteczna dla małych pacjentów oddziału onkologii”.

Pomaganie to czyn niezwykle szlachetny i ważny. Pomagając drugiemu człowiekowi, czynimy jego życie lepszym i łatwiejszym. Pamiętajmy o tym nie tylko w okresie świąt, ale
i na co dzień.

 

Autor: Joanna Soitz

Może i to Cię zainteresuje...