Spotkanie z himalaistą, żeglarzem i podróżnikiem Czesławem „Kubą” Jakubczykiem

Obecnie w naszej szkole realizowany jest przez Yacht Club Rewa projekt pn. „Redzka Piątka pływa na piątkę – żeglarstwo naszą pasja i kuźnią charakteru”. Ciekawym elementem zajęć edukacji żeglarskiej są spotkania z ludźmi zasłużonymi dla żeglarstwa. Tydzień temu 30 maja spotkaliśmy się z konstruktorem żaglowców Zygmuntem Choreniem. W czwartek 6 czerwca 2019 roku organizator naszych zajęć żeglarskich trener Yacht Club Rewa Janusz Frąckowiak wspólnie z dyrektorem szkoły Anną Milewską zorganizowali kolejne spotkanie z osobą zasłużoną dla żeglarstwa – Czesławem „Kubą” Jakubczykiem – gdańskim himalaistą, trenerem żeglarstwa, narciarstwa i wspinaczki, judoką i podróżnikiem, na co dzień pracownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na Uniwersytecie Gdańskim, zajmującym się sportami ekstremalnymi. W interesującym spotkaniu z cyklu rozmowy z ludźmi zasłużonymi dla żeglarstwa już tradycyjnie uczestniczył także Burmistrz Miasta Redy Pan Krzysztof Krzemiński.

W trakcie interesującego spotkania uczniowie chętnie słuchali dyskusji prowadzonej przez Janusza Frąckowiaka z naszym Gościem. Uczniowie mieli okazję poznać wiele pasji, zainteresowań związanych z uprawianiem sportów ekstremalnych. Wspaniała, przyjacielska atmosfera gościła podczas całej uroczystości, na zakończenie której nie zabrakło przekazywania autografów przez przybyłego Gościa.

Dziękujemy Panom: Januszowi Frąckowiakowi, Czesławowi Jakubczykowi i Krzysztofowi Krzemińskiemu za przybycie do naszej szkoły i udział w naszych zajęciach żeglarskich. Januszowi Frąckowiakowi bardzo dziękujemy za zorganizowanie tej ciekawej lekcji i namówienie Pana Czesława Jakubczyka do wizyty w naszej szkole i do spotkania z naszymi uczniami – aktywnymi uczestnikami edukacji żeglarskiej. Gorące podziękowania kierujemy także do wszystkich pracowników szkoły, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia tego spotkania, a w szczególności P. Beacie Grzymkowskiej, Romualdzie Makowskiej, Bogusławie Paszowskiej, Bożenie Grubba-Włodarskiej i Renacie Mejer za przygotowanie interesującej dekoracji i obsługę uroczystości.

Zdjęcia dostępne są tutaj lub tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...