Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego z żeglarzem sportowym i trenerem kadry narodowej

Podczas żeglowania w Rewie w dniu 3.06.19 roku w ramach realizacji programu „Redzka Piątka pływa na piątkę- żeglarstwo naszą pasją i kuźnią charakteru” zaszczycił nas swoją obecnością polski żeglarz sportowy, obecnie  trener kadry narodowej w klasie Finn- Rafał Szukiel. Opowiadał o swojej karierze sportowej oraz  trudzie, jaki włożył  w przygotowania do rywalizacji podczas IGRZYSK OLIMPIJSKICH w Pekinie, gdzie zajął 10 miejsce. Zwrócił szczególną uwagę na fakt,  jak ciężka jest praca zawodnika, który marzy o osiąganiu sukcesów w Pucharze Świata (gdzie w sezonie 2009/2010 zajął czwarte miejsce). Swoje sportowe doświadczenie przekazuje w tej chwili swoimi podopiecznym na czele  z Krzysztofem Stromskim. Z wypowiedzi Pana Rafała mogliśmy się dowiedzieć, jak ważna jest siła, pracowitość i upór w dążeniu do celu. Aby odnosić zwycięstwa trzeba nie tylko talentu, ale przede wszystkim silnej woli i twardego charakteru. Ponadto tryumfy- nie tylko   w sporcie- są możliwe, jeśli wykonuje się swoją pracę z prawdziwą pasją. Te niezwykle ciekawe opowieści uświadomiły młodym uczestnikom nauki pływania na łodziach klasy Puck, jak wiele czasu można zmarnować siedząc przed komputerem  lub uzależniając się od takich urządzeń jak: smartfon lub tablet. Dziękujemy Panu Rafałowi za tak cenne, życiowe wskazówki.

Tekst i zdjęcia –Renata Mejer

zobacz zjęcia

Może i to Cię zainteresuje...