Wycieczka klasy VIII

W dniach 15-17 maja 2019r. uczniowie klasy VIII wyjechali na zajęcia „ Zielonej Szkoły” w Runowie, koło Potęgowa. Nocowali w „Pałacu od Bocianim Gniazdem”.

Pierwszymi zajęciami była „pionierka obozowa”. Po skomplikowanych przeprawach przez łąki, podmokłe tereny, strumyczki i rzeki uczyliśmy się rozpalać ognisko za pomocą krzesiwa. Budowaliśmy  szałasy oraz gotowaliśmy na ognisku herbatę z ziół leśnych. Po kolacji czekały nas podchody i ognisko z kiełbaskami.

Następnego dnia odbyła się bitwa o flagę między dwiema grupami uczestników. Mieliśmy też okazję spróbować swoich sił we wspinaczce na ściance, oczywiście przy asekuracji instruktora. Ten dzień zakończył się wspólną dyskoteką. Nawiązaliśmy nowe znajomości z pozostałymi uczestnikami.

W ostatnim dniu, po śniadaniu, udaliśmy się do stajni. Mieliśmy okazję zobaczyć i pogłaskać konie. Pod koniec wycieczki dostaliśmy drobne upominki od instruktorów.

Najbardziej podobały nam się podchody oraz wejście na ściankę wspinaczkową. Nasze nauczycielki dzielnie towarzyszyły nam podczas zajęć. Wszyscy wróciliśmy do domów szczęśliwi, zadowoleni, uśmiechnięci i gotowi na dalsze wyzwania szkolne.  Ciekawe przeżycia na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

Autorzy: Uczniowie klasy VIII

Może i to Cię zainteresuje...