REDZKA PIĄTKA PŁYWA NA PIĄTKĘ – DRUGI WYJAZD DO REWY

27 maja 2019 roku po raz drugi w tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w zajęciach edukacji żeglarskiej realizowanych przez przez Yacht Club Rewa dla uczniów naszej szkoły w ramach projektu „REDZKA PIĄTKA PŁYWA NA PIĄTKĘ – ŻEGLARSTWO NASZĄ PASJĄ I KUŹNIĄ CHARAKTERU”. Tym razem pogoda była dla nas bardziej łaskawa, choć z rana z powodu deszczu i wiatru Pani Dyrektor proponowała odwołanie zajęć. Na szczęście nasz żeglarski ekspert Janusz Frąckowiak obiecywał dobrą pogodę i tak też się stało. O 17 po wyjściu z autokaru zastaliśmy w Rewie dobrą pogodę, nawet chwilami słońce przebijało się przez chmury. Pomimo wiszących na niebie deszczowych chmur, niebo było dla nas łaskawe. Wiatr i fala też były akuratne do naszych umiejętności.

Tym razem po sprawnym podzieleniu naszej grupy na załogi przydzieleni zostaliśmy przez Janusza do klubowych sterników. Pełni zapału do pierwszego w tym roku prawdziwego żeglowania, szybko przygotowaliśmy łodzie i po wspólnym, grupowym zdjęciu i zwodowaniu naszych „Pucków” wypłynęliśmy na jedenastu żaglówkach na wody zatoki, gdzie przy niskiej fali i dobrym wietrze mogliśmy testować nasze umiejętności. Część dzieci uczestniczyła w pływaniu pierwszy raz, stąd bacznie obserwowała działania naszych sterników i otaczające nas fale. Część bardziej doświadczonych uczniów dość szybko przejęła z rąk sterników liny i stery, gdzie pod nadzorem próbowała swoich umiejętności w prowadzeniu żaglówek. Pani Dyrektor tym razem zajęła miejsce na asekurującej żaglówki motorówce, skąd wraz z klubowym bosmanem czuwała nad bezpieczeństwem załóg.

W załączeniu prezentujemy zdjęcia obrazujące umiejętności żeglarskie naszych uczniów oraz radość na twarzach dzieci, która jest najlepszym dowodem na potrzebę organizowania takich zajęć. Członkom klubu Yacht Club Rewa, w szczególności Januszowi Frąckowiakowi, klubowym sternikom i bosmanom składamy serdeczne podziękowania za poprowadzenie dla nas ciekawych zajęć edukacji żeglarskiej.

Zdjęcia z drugiego wyjazdu do Rewy dostępne są tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...