Wizyta w IPN w Gdańsku

Dnia 12 listopada 2019 roku uczniowie klas IA, I B i III wraz ze swoimi wychowawcami: Dorotą Dziadkiewicz, Aleksandrą Szmidke i Bogusławą Paszowską oraz panią wice dyrektor Jolantą Trzosek i Dorotą Barbarewicz wyjechali do Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku na zajęcia edukacyjne, związane z obchodami 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Podczas prelekcji i prezentacji multimedialnej prowadzonej przez przedstawiciela IPN Pana Artura Chomicza, zapoznaliśmy się z historią powstania Hymnu, Godła i Flagi naszej ojczyzny. Przypomnieliśmy sobie, jaka jest różnica między flagą a banderą. Dowiedzieliśmy się kiedy i w jakich miejscach się je wywiesza. Pan Artur przypomniał nam historię powstania naszego państwa, opowiadał o waleczności i oddaniu wielu Polaków, a nawet zwierząt, dzięki którym Polska jest na mapie świata, a my możemy żyć w wolnym kraju.

Jako podsumowanie krótkiej lekcji historii, dzieci wykazywały się swoimi wiadomościami rozwiązując quiz oraz grając w gry edukacyjne. Uczniowie młodsi układali nasze symbole narodowe w grze pt. „Polak mały”. Uczniowie starsi grali w grę pt. „Niedźwiedź Wojtek”. Każda grupa doskonale poradziła sobie z wyznaczonym zadaniem zasługując na miano wzorowego Polaka.

Przygotowały: Dorota Dziadkiewicz, Aleksandra Szmidke i Bogusława Paszowska

 

zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...