Zapraszamy do udziału w zajęciach edukacji żeglarskiej

Z zadowoleniem informujemy, że w miesiącu maju rozpoczną się zajęcia edukacji żeglarskiej, które prowadzone będą przez Stowarzyszenie Yacht Club Rewa w ramach trzeciej edycji projektu „REDZKA PIĄTKA PŁYWA NA PIĄTKĘ – ŻEGLARSTWO NASZĄ PASJĄ I KUŹNIĄ CHARAKTERU”. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Miasto Reda w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, a co za tym idzie jest zupełnie bezpłatny dla naszych uczniów. W projekcie uczestniczyć mogą także w formie wolontariatu zainteresowani nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice, którzy sprawować będą opiekę nad dziećmi podczas przejazdów autokarem do Rewy. Udział w projekcie jest dla części naszych uczniów i pracowników szkoły wznowieniem przyjaźni zawartej z trenerem Yacht Clubu Rewa Januszem Frąckowiakiem i Jego wspaniałymi współpracownikami.

W zajęciach żeglarstwa prowadzonych przez żeglarzy z Rewy uczestniczyć mogą chętni uczniowie klas 3-8 Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie. Pierwsza część zajęć to zajęcia teoretyczne, które odbywają się na terenie naszej szkoły. Dla uczniów biorących udział w poprzednich edycjach zajęć edukacji żeglarskiej stanowią przypomnienie i rozszerzenie zdobytych informacji, a dla uczniów rozpoczynających swoją przygodę z żeglarstwem stanowią źródło wiedzy, którą pozyskać muszą przed pierwszym wejściem na pokład prawdziwej żaglówki. Zajęcia praktyczne na wodach Zatoki Puckiej rozpoczną się w maju i odbywać się będą popołudniami jeden raz w tygodniu, a zakończone zostaną Trzecimi Szkolnymi Regatami w klasie Puck, które rozegrane zostaną w końcówce roku szkolnego 2018/2019 w Rewie. Dla najlepszych załóg przewidziano wręczenie pucharów i drobnych niespodzianek.

Wstępny harmonogram zajęć praktycznych (wyjazdów do Rewy): poniedziałki 20 maja, 27 maja, 3 czerwca, 10 czerwca. Zbiórka w szkole o godzinie 15.15, powrót do szkoły około godziny 19.15. Regaty zaplanowano na czwartek 13 czerwca. W zależności od występujących warunków pogodowych terminy mogą ulec zmianie. 

Osoby zainteresowane zajęciami żeglarskimi, które jeszcze nie zgłosiły swojego udziału zapraszamy do zgłoszenia swojego zainteresowania poprzez złożenie stosownej deklaracji w sekretariacie szkoły. Zachęcamy chętnych uczniów, zainteresowanych rodziców i nauczycieli do wpisania się na listę uczestników projektu i wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie żeglarskiej w pobliskiej Rewie.

Może i to Cię zainteresuje...