Spotkanie z hodowcą królików

9 stycznia 2019 do naszej szkoły przybył gość Pan Dariusz Fokt – hodowca królików. W spotkaniu wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas: I a, I b i II. Pan Dariusz przyniósł ze sobą 4 osobniki ze swojej hodowli, króliki rasy wiedeński – niebieski oraz niezbędne akcesoria w hodowli tych zwierząt. Dzieci z uwagą słuchały wiadomości na temat królików, poznały ich budowę i  zwyczaje. Każde dziecko miało okazję z bliska obejrzeć futrzaki i je pogłaskać. Pan Dariusz należy do Łódzkiego Związku Hodowców Królików, okazy  z jego hodowli biorą udział w wystawach i zdobywają puchary i dyplomy, które dzieci mogły podziwiać. Dziękujemy za poświęcony dzieciom czas i podzielenie się swoją pasją.

Zobacz zdjęcia.

Autor: Anna Dumańska

Może i to Cię zainteresuje...