Rozdanie nagród w konkursie „Listy do Niepodległej Polski”

Dnia 27 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Listy do Niepodległej Polski”, ogłoszonym przez nauczycieli naszej szkoły celem zaangażowania młodzieży w obchody rocznicy odzyskania niepodległości oraz rozbudzenia wyobraźni młodych ludzi i pobudzenia ich do twórczego działania.

W konkursie wzięli udział uczniowie z ośmiu szkół powiatu wejherowskiego i puckiego. Wpłynęło 35 listów, w których młodzi ludzie z pasją i zaangażowaniem wyrazili swoje odczucia i refleksje związane z wolnością i suwerennością Ojczyzny. Pisano o zasłużonych dla naszego kraju rodakach, którzy o ową wolność walczyli, wspominano o przełomowych historycznych wydarzeniach  oraz malowano słowem obraz dzisiejszej Polski.

Niezmiernie cieszymy się, iż nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym odzewem wśród młodzieży. Wszystkim laureatom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Monika Stanek