Międzyszkolny Konkurs Języka i Kultury Kaszubskiej

27 listopada 2018 w naszej szkole odbyła się 14 edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka i Kultury Kaszubskiej. Trzyosobowe drużyny walczyły w 4 – etapowej zabawie, wzorowanej na popularnych teleturniejach. Reprezentanci szkół: DEJA CSB z Redy, Szkoły Podstawowej nr 2 z Redy, Szkoły Podstawowej z Góry oraz naszej „piątki” odpowiadali na pytania z zakresu słownictwa, gramatyki języka oraz kultury regionalnej, historii, literatury i geografii Kaszub. Pytania wyświetlano na ekranie, więc i publiczność miała możliwość się z nimi zapoznać. Wśród publiczności zasiadali między innymi Burmistrz Miasta Redy Pan Krzysztof Krzemiński, Prezes Zarządu Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Pan Andrzej Krauze, członkowie Zarządu ZK–P oraz Zespołu Folklorystycznego „Redzanie”, nauczyciele i opiekunowie drużyn, biorących udział w konkursie.

Patronat medialny nad konkursem objęła lokalna telewizja TTM, która na swojej antenie zamieściła informację i migawki z konkursu.

Jury pod przewodnictwem gościa specjalnego, znanej kaszubskiej piosenkarki, pani Weroniki Korthals – Tartas, oceniało odpowiedzi i zliczało zdobyte punkty, a w przerwie między rundami pani Weronika zaśpiewała dla wszystkich piosenkę „Kaszëbë”.

Po zliczeniu głosów okazało się, że 1 miejsce zdobyła grupa ze Szkoły Podstawowej w Górze, na 2 lokacie uplasowała się nasza Szkoła nr 5 w Redzie, 3 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie, a 4 była DEJA CSB z Redy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, już dzisiaj zapraszając na kolejny konkurs w przyszłym roku.

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.