Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

W miesiącu październiku nasza szkoła weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczyciele będą prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min. 10min) czytania ( dowolnej książki),  udokumentowane podpisem rodzica, otrzyma od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem.

Systematyczne kolekcjonowanie naklejek za codzienne czytanie jest przepustką do wzięcia udziału w konkursie, który składa się z dwóch części. Przygotowaniem do niego będzie obchodzony w naszej szkole 10 października „Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania” pod hasłem „Na leśnej polanie przyjemne słuchanie”. Uczniowie klasy II i III wysłuchają tego dnia od godziny 11.15 przygody Słodziaków w zaaranżowanej leśnej Sali lekcyjnej.

Drugą częścią Konkursu będzie wykonanie indywidualnie albo grupowo prac o dalszych przygodach Gangu Słodziaków i przedstawienie jej w zależności od poziomu:

Klasy I narysują swoje historie dotyczące Gangu Słodziaków.

Klasa II stworzą komiksy o Słodziakach.

Klasa III napiszą krótkie historie o Gangu Słodziaków i je zilustrują.

Nagrody w konkursie na szczeblu szkolnym to maskotki Słodziaków i książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, natomiast na szczeblu ogólnopolskim to dofinansowanie księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3000 zł oraz nagrody dla ucznia i jego zespołu klasowego.