UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W REDZKICH IGRZYSKACH SPORTOWYCH

Dnia 15 września 2018 r. uczniowie klas IV-VIII wraz z Panem Łukaszem Jurgą udali się na uroczystość otwarcia stadionu lekkoatletycznego w Redzie, która została poprzedzona sportową rywalizacją  uczniów  redzkich szkół. Młodzi sportowcy zmagali się w wielu konkurencjach – m.in. biegu w  workach, przeciąganiu liny itp. Członkowie zwycięskich drużyn mieli niepowtarzalną okazję otrzymać medale od  polskich olimpijczyków – zawodników i medalistów MISTRZOSTW EUROPY LA BERLIN 2018r. Redzkie Igrzyska Sportowe uświetnili swoją obecnością: Paulina Guba (złoto w pchnięciu kulą), Małgorzata Hołub – Kowalik (złoto w sztafecie 4×400), Klaudia Kardas, Michał Rozmys, Mateusz Borkowski. Honorowym gościem była miedzy innymi Jarosława Jóźwiakowska – srebrna medalistka olimpijska w  skoku wzwyż z 1960 roku.  O godzinie 17:00 nastąpiło także uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy Marty Jeschke (olimpijki z Redy) oraz mityng lekkoatletyczny.  Na uwagę zasługuje fakt, że  podczas dekoracji medalowej asystowali nasi uczniowie: Małgorzata Kloka, Marta Szwichtenberg i Tomasz Pinko – tradycyjnie w strojach kaszubskich. To było naprawdę niezapomniane sportowe wydarzenie.

Autor: Renata Mejer

Zdjęcia zobacz tutaj.

Relacja na stronie MOSiR Reda dostępna tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.