JUBILEUSZ 25-LECIA SZKOŁY

Pierwsza inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Rekowie Dolnym miała miejsce 1 września 1993 roku. W 1998 roku po zmianie granic administracyjnych miasta Redy szkoła przyjęła nazwę Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie. W 2003 roku szkoła przyjmuje za patrona kaszubskiego pisarza Jana Drzeżdżona i odtąd nosi nazwę Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Drzeżdżona w Redzie. Tak więc we wrześniu tego roku szkoła nasza obchodzi jubileusz 25 – lecia. Z tej okazji 17 września 2018 roku zorganizowano spotkanie, w którym – oprócz uczniów i nauczycieli – wzięli udział radni Rady Miejskiej w Redzie, burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński, przedstawiciele Urzędu Miasta i zaproszeni goście. Podczas uroczystości przedstawiona została także koncepcja rozbudowy szkoły, która zrealizowana ma być do końca roku 2020 i dokonano symbolicznego otwarcia zmodernizowanych przejść dla pieszych przez ulicę Rekowską.

Po części oficjalnej przyszła pora na część artystyczną, która spotkała się z wielkim aplauzem. Uczniowie klas trzecich przedstawili program wokalno – recytatorski, a największy entuzjazm wzbudził występ kaszubskiego zespołu dziecięcego „MODROKI”. Na koniec, w ramach promocji zdrowego trybu życia, wszyscy goście zostali poczęstowani miodem.

Zdjęcia z uroczystości dostępne są na stronie Miasta Redy.

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.