Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Drzeżdżona w Redzie

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 5 w Redzie obchodziliśmy, jak co roku, 16 maja w dniu urodzin Jana Drzeżdżona. Gościem, który uświetnił to szkolne święto był Jandoran, czyli Stanisław Jasinowski – gdyński pieśniarz i poeta.

Klasy IV-VII miały przyjemność uczestniczyć w koncercie, w którym Jandoran nie tylko przedstawił sylwetkę Jana Drzeżdżona, ale także nawiązał do legend o Stolemach i Juracie. W swoich piosenkach Stanisław Jasinowski wykorzystał motywy regionalne, tematykę ludzi związanych z morzem, piękno polskiego wybrzeża, wątki historii Polski. Przedstawił też historię Pucka oraz budowy portu w Gdyni. Koncert miał charakter patriotyczny i nawiązywał do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jandoran przygotował także koncert dla młodszych dzieci – uczniów klas 0-III. Maluchy świetnie się bawiły podczas występu, gdyż artysta doskonale potrafi nawiązać kontakt z publicznością w każdym wieku. Podczas „Piosenki ekologicznej” pląsały i naśladowały pieśniarza, ucząc się jednocześnie dbałości o środowisko naturalne. Refren „Madre, mądre, mądre dzieci pozbierały wszystkie śmieci” na długo pozostanie w ich pamięci.

Wszyscy brali aktywny udział w widowisku, za  co otrzymywali nagrody – płyty z nagraniami artysty. Jednak największą atrakcją było nagranie teledysku z udziałem  uczniów naszej szkoły. Bardzo się cieszymy, że dopisała nam pogoda i mogliśmy świętować na świeżym powietrzu w promieniach słońca.

Autor: Renata Mejer

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.