Klasy trzecie w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kąpinie

We wtorek, 8 maja 2018r., uczniowie klasy III A i III B pojechali na wycieczkę do leśniczówki „Muza” w Kąpinie, podczas której uczestniczyli w warsztatach na temat życia lasu i pracy leśnika. W leśniczówce mieści się Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej wyposażony w sprzęt audiowizualny oraz trzy sale wystawiennicze prezentujące „Świat roślin”, „Zwierzęta naszych lasów” oraz „Gospodarkę leśną”.  W czasie pobytu na terenie leśniczówki dzieci obejrzały film o ssakach, owadach i ptakach leśnych. Następnie oglądały eksponaty prezentujące wybrane gatunki drzew i zwierząt, charakterystycznych dla naszego regionu. Pani leśniczka opowiedziała im o swojej pracy oraz znaczeniu lasu i jego bogactw dla naszego życia i gospodarki. Wiedzę, którą zdobyli uczniowie podczas warsztatów, mogli sprawdzić, rozwiązując test przyrodniczy w formie łamigłówek i rebusów. Na zakończenie wycieczki było grillowanie. Leśne powietrze wspaniale wpłynęło na apetyt dzieci i ich nastroje.

Autor: Alicja Kankowska