SPOTKANIE Z TRENEREM ŻEGLARSTWA JANUSZEM FRĄCKOWIAKIEM

W dniu 4 stycznia gościliśmy w naszej szkole trenera i instruktora żeglarstwa Yacht Clubu Rewa Janusza Frąckowiaka oraz członka Kadry Narodowej Krzysztofa Stromskiego. Na spotkaniu z uczniami klas: IV, V, VI Pan Janusz opowiadał o swojej przygodzie z żeglarstwem, którą rozpoczął bardzo wcześnie bo już  jako kilkuletni chłopiec.

Osiągnięcia Pana Janusza Frąckowiaka w żeglarstwie są znaczące między innymi: w 1972 r. był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata, w 1973r. na mistrzostwach był najlepszym polskim juniorem. Pan Janusz jest wieloletnim członkiem kadry narodowej, był szefem Rady Trenerów Polskiego Związku Żeglarskiego, szefem Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Gdańsku, trenerem Kadry Narodowej w klasie Finn i kadry olimpijskiej na olimpiadzie w Seulu w 1988r. Obecnie od 2010r. jest trenerem w Yacht Clubie w Rewie.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć zdjęcia z udziału Pana Janusza w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988r. oraz obejrzeć medale z udziału w tych imprezach. Obecnie Pan Janusz jest asystentem wójta Gminy Kosakowo odpowiedzialnym za propagowanie żeglarstwa wśród mieszkańców Gminy Kosakowo a w szczególności za naukę żeglarstwa dzieci i młodzieży szkolnej. Swoją pasją zaraża wiele osób, które czynnie włączają się w działalność klubu.

Pan Janusz zachęcał uczniów do uprawiania żeglarstwa, które może stać się pasją na całe życie. Jako trener żeglarstwa wyszkolił wielu sportowców, którzy właśnie w żeglarstwie odnaleźli cel i sens swojego życia. Uczniów zachęcał do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem, a w szczególności nauki żeglowania, która jest drogą żmudną i wymagającą wielu wyrzeczeń, lecz przynosi efekty, czego najlepszym przykładem jest Krzysiu. Wychowanek Pana Janusza, Krzysztof Stromski – mieszkaniec Rewy jest członkiem Kadry Narodowej Żeglarstwa klasy Finn. Talent Krzysztofa do żeglarstwa odkrył Pan Janusz Frąckowiak, który jako szef szkolenia regatowego i instruktor żeglarstwa w Yacht Clubie Rewa  obserwował zainteresowanie żeglarstwem Krzysztofa, młodego sternika jachtowego. Krzysztof Stromski do ostatnich osiągnięć może zaliczyć: I miejsce w IV Otwartych Mistrzostwach Polski w klasie Puck w dniach 20 – 21 sierpnia 2016r. w Pucku oraz I miejsce w Memoriale Andrzeja Rejmana 4 września 2016r.

Panu Januszowi życzymy dalszych sukcesów szkoleniowych a Krzysztofowi Stromskiemu kolejnych sukcesów sportowych i medali olimpijskich. Liczymy także na dalszą współpracę naszej szkoły z Panem Januszem Frąckowiakiem, dla upowszechniania żeglarstwa wśród uczniów i mieszkańców naszego miasta.

Link do zdjęć: https://goo.gl/photos/9TYo8GiZ3WTwtLaa8