Otrzęsiny nowo przyjętych świetliczaków

27 października w w naszej świetlicy odbyły się otrzęsiny nowych „świetliczaków”. Celem imprezy było: przyjęcie nowych uczestników zajęć świetlicowych w grono „braci” świetlicowej, dobra zabawa w grupie rówieśniczej, utrwalenie zasad zachowania podczas zajęć świetlicowych. Tematem przewodnim imprezy był „,Świat baśni i wróżek” w którym uczestnicy zostali przemienieni-dziewczynki w księżniczki a chłopcy w rycerzy. Dalsza część imprezy należała przede wszystkim do siedmiorga nowych uczestników zajęć świetlicowych, którzy musieli wykonać różne zadania celem „wkupienia się” w łaski publiczności. Żeby zostać oficjalnie przyjętymi do grona „braci” świetlicowej musieli oni sprostać następującym próbom: mądrości – rozwiązywanie zagadek, dokładności i precyzji – zbudowanie zamku z klocków, oddzielenie grochu od pozostałych ziaren, opanowania i koncentracji-przeniesienie w bezpieczne miejsce jaja smoka i pokonaniu toru przeszkód, tańca –wykonanie odpowiednich ruchów tanecznych do muzyki. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zajęć świetlicowych wykonali piosenkę Majki Jeżowskiej – „Wszystkie dzieci nasze są”. Kandydaci musieli sprostać ostatniej próbie, która polegała na zjedzeniu cienkiego plasterka cytryny i wypicia magicznego napoju (soku bananowego). Zebrana publiczność jednogłośnie uznała, że kandydaci zasłużyli na miano prawdziwych „świetliczaków”. Po tym wszystkim nastąpił moment złożenia uroczystej przysięgi i wręczenia dyplomów wszystkim nowym „świetliczakom”. Ceremonii wręczenia dyplomów dokonała pani dyrektor Anna Milewska. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na ,”Mini-dyskotekę”. W imprezie dodatkowo udział wzięli rodzice, wychowawczynie świetlicy – pani Magdalena Chmura oraz pani Roma Makowska.

Autor: Magdalena Chmura

Zobacz zdjęcia

Zobacz film

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.