Wizyta klasy IIIB w Muzeum Ziemi Puckiej

Rok szkolny już w pełni. Uczniowie klasy III B z dużym zaangażowaniem uczestniczą w swoich zajęciach szkolnych. Postanowili też poznać   jak to onegdaj w szkole bywało.  We wtorek 25 października 2016 roku wraz ze swoją wychowawczynią Romualdą Makowską i opiekunami wybrali się do „Szpitalika” w Pucku – Oddziału Etnograficznego Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Wzięli tam udział w lekcji muzealnej, pt. „Jak to w dawnej szkole było”. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, a później to się działo. Dzieci znalazły się w dawnej kaszubskiej klasie, poznały w jakich warunkach uczyli się ich pradziadkowie i dziadkowie. Usiadły w starodawnych ła z kałamarzami, poznały dawne przybory szkolne. Pisały gęsimi piórami, co dla niektórych było nie lada wyczynem, ale też dużą frajdą. Dzieci bardzo chętnie klęczaly na grochu próbując pokazać, że kary które dawniej stosowano nie robią na nich większego wrażenia. Smutna była tylko „ośla ławka”, bo nikt nie zasłużył, żeby w niej usiąść.  Po tak pracowitej lekcji wszyscy w dobrych humorach wrócili do współczesnej szkoły.

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.